Кількість
|
Вартість
|
||
|
Прополіс (Бджолиний клей) відомий досить великим спектром дії на різні мікроорганізми. Тому виділяють такі лікувальні властивості цієї речовини:
- Дезінфікувальні;
- Антибактеріальні;
- Протизапальні;
- Антитоксичні;
- Судинні;
- Антиоксидантні;
- Імуномодулювальні.
Прополіс застосовують для виготовлення мазей, бальзамів, водних та спиртових настоянок, а також меду з прополісом. Препарати з прополісом використовуються підвищення імунітету, лікування вірусних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, при ранах, опіках, обмороженнях, грибкових захворюваннях, псоріазі, укусах комах. Водний розчин прополісу застосовують для лікування інсультів та інфарктів, гаймориту, нежиті, простудних захворювань.
Прополіс можна застосовувати у чистому вигляді, але його смак досить неприємний. До того ж, він має анестезуючу дію та «заморожує» мову та слизову рота. Ковтати прополіс не рекомендується. Жують чистий прополіс в основному при болю в горлі, кашлі, зубному болю, інфекції в ротовій порожнині. Не можна приймати більше 1-2 г прополісу на день. Разова доза повинна бути не більше сірникової головки, інакше можливий опік слизової оболонки. Жувати прополіс можна не більше 20 хвилин.
У чистому вигляді прополіс здавна застосовується у народній медицині для загоєння ран, лікування мозолів, натоптишів, грибка нігтів.
Склад: прополіс - 100%.